در واقع، حذف صبحانه ممکن است بهتر از خوردن غذاهای ناسالم در هنگام صبح باشد. با این حال، یک صبحانه مغذی و متعادل می تواند به شما انرژی دهد و از خوردن بیش از حد در طول روز جلوگیری کند. در اینجا 6 ماده غذایی که می توانید صبح بخورید آورده شده است.

1. تخم مرغ

مطالعات نشان داده است که خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه احساس سیری را در طول روز افزایش می دهد و همچنین میزان کالری دریافتی در وعده بعدی را کاهش می دهد و به حفظ قند خون و سطح انسولین ثابت کمک می کند. در یک مطالعه، مردانی که برای صبحانه تخم مرغ می خوردند نسبت به افرادی که نان شیرین مصرف می کردند احساس رضایت بیشتری داشتند و کالری کمتری در طول روز دریافت می کردند.

علاوه بر این، زرده تخم مرغ حاوی لوتئین و زاگزانتین است. این آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از اختلالات چشمی مانند آب مروارید و تخریب ماکولا کمک می کنند. تخم مرغ سرشار از پروتئین و چندین ماده مغذی مهم است. این ماده غذایی پر خاصیت سیری را تقویت می کند و به شما کمک می کنند در طول روز کالری کمتری مصرف کنید.

2. ماست یونانی

ماست یونانی خامه ای، خوشمزه و مغذی است. این ماده با صاف کردن آب پنیر و سایر مایعات از کشک و شیر تهیه می شود، که ماست خامه ای تری تولید می کند که غلظت بیشتری از پروتئین را دارد. نشان داده شده است که پروتئین احساس گرسنگی را کاهش می دهد.

ماست و سایر محصولات لبنی نیز می توانند به کنترل وزن کمک کنند زیرا باعث افزایش سطح هورمون هایی می شوند که سیری را تقویت می کنند. ماست یونانی منابع خوبی از پروبیوتیک ها مانند بیفیدوباکتریا هستند که به سلامت روده شما کمک می کنند. سعی کنید ماست یونانی را به همراه توت یا میوه خرد شده مصرف کنید تا ویتامین، مواد معدنی و فیبر غذای شما افزایش یابد.

3. قهوه

قهوه یک نوشیدنی شگفت انگیز برای شروع روز شماست. سرشار از کافئین است که ثابت شده باعث بهبود خلق و خو، هوشیاری و عملکرد ذهنی می شود. قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است، که باعث کاهش التهاب، محافظت از سلول های رگ های خونی شما و کاهش دیابت و خطر بیماری کبد می شود. نوشیدن یک فنجان قهوه راهی عالی برای شروع روز خود است.

4. بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر بهترین گزینه صبحانه برای دوستداران غلات است. این ماده غذایی از جو دوسر تولید شده است، که حاوی یک فیبر منحصر به فرد به نام جو دو سر بتا گلوکان است. این فیبر دارای بسیاری از مزایای چشمگیر سلامتی، از جمله کاهش کلسترول است. علاوه بر این، بتاگلوکان جو دوسر یک فیبر چسبناک است که احساس سیری را افزایش می دهد. بلغور جو دوسر غنی از فیبر بتا گلوکان است که باعث کاهش کلسترول و افزایش احساس سیری می شود. همچنین حاوی آنتی اکسیدان است.

6 ماده غذایی که بهتر است برای صبحانه بخورید

5. توت

توت ها خوشمزه و حاوی آنتی اکسیدان هستند. انواع محبوب آن شامل بلوبری، تمشک، توت فرنگی و توت سیاه است. قند آنها از اکثر میوه ها کمتر است، در عین حال فیبر بیشتری دارند. علاوه بر این، یک فنجان توت بسته به نوع آن فقط 50-85 کالری دارد. توت همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی به نام آنتوسیانین است که از قلب شما محافظت می کند. نشان داده شده است که توت التهاب را کاهش می دهد، از اکسیداسیون کلسترول خون جلوگیری می کند و سلول های موجود در رگ های خونی شما را سالم نگه می دارد. یک راه خوب برای افزودن توت به صبحانه، خوردن آنها با ماست یونانی یا پنیر است.

6. آجیل

آجیل ها خوشمزه، سیرکننده و مقوی هستند. آنها افزودنی خوبی برای صبحانه شما هستند، زیرا سیر کننده هستند و به جلوگیری از افزایش وزن کمک می کنند. حتی اگر آجیل ها کالری زیادی داشته باشند، مطالعات نشان می دهد که همه چربی موجود در آنها را جذب نمی کنید. در واقع، بدن شما فقط حدود 129 کالری از یک وعده 1 اونس (28 گرم) بادام جذب می کند.

آجیل باعث بهبود عوامل خطر بیماری قلبی، کاهش مقاومت به انسولین و کاهش التهاب می شود. انواع آجیل ها همچنین دارای مقدار زیادی منیزیم، پتاسیم و چربی های غیر اشباع سالم برای قلب هستند.