مصرف فیبر، فوق العاده برای بدن مهم است؛ انواع خاصی از فیبر وجود دارد که همچنین ممکن است باعث کاهش وزن، کاهش سطح قند خون و مبارزه با یبوست شود. متخصصان تغذیه و رژیم غذایی توصیه می کنند به ازای هر 1000 کالری که روزانه مصرف می کنید، حدود 24 گرم فیبر برای زنان و 38 گرم برای مردان مصرف شود.  خوشبختانه، افزایش دریافت فیبر نسبتاً آسان است به سادگی غذاهای با فیبر بالا را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

در اینجا 10 ماده غذایی حاوی فیبر بالا وجود دارد که سالم و مقوی برای بدن هستند.

1. گلابی (3.1 گرم)

گلابی میوه ای محبوب است که هم خوشمزه و هم مقوی است. این میوه یکی از بهترین منابع فیبربرای بدن  است. 5.5 گرم فیبر در یک گلابی خام متوسط ​، یا 3.1 گرم در هر 100 گرم فیبر است.

2. توت فرنگی (2 گرم)

توت فرنگی یک گزینه خوشمزه و سالم است که می تواند به صورت تازه خورده شود. توت فرنگی همچنین در میان مغذی ترین میوه هایی است که می توانید بخورید و دارای ویتامین C، منگنز و آنتی اکسیدان های مختلف قدرتمند است. محتوای فیبر: 3 گرم در 1 فنجان توت فرنگی تازه یا 2 گرم در هر 100 گرم است.

3. آووکادو (6.7 گرم)

آووکادو یک میوه بی نظیر است؛ به جای اینکه سرشار از کربوهیدرات باشد، دارای چربی های سالم است. آووکادو دارای مقدار زیادی ویتامین C، پتاسیم، منیزیم، ویتامین E و انواع ویتامین های گروه B است. آنها همچنین دارای فواید بی شماری برای سلامتی هستند. محتوای فیبر: 10 گرم در 1 فنجان آووکادو خام  یا 6.7 گرم در هر 100 گرم است.

10 ماده ی غذایی دارای فیبر بالا که باید بخورید

4. سیب (2.4 گرم)

سیب از خوشمزه ترین و سیرکننده ترین میوه هایی است که می توانید بخورید. همچنین فیبر نسبتاً بالایی دارند. محتوای فیبر: 4.4 گرم در یک سیب متوسط ​​خام یا 2.4 گرم در هر 100 گرم است.

5. تمشک (6.5 گرم)

تمشک عطر و طعم بسیار قوی دارد که بسیار برای بدن مقوی است. آنها منبع غنی از ویتامین C و منگنز هستند. محتوای فیبر: یک فنجان تمشک خام حاوی 8 گرم فیبر یا 6.5 گرم در هر 100 گرم است.

6. موز (2.6 گرم)

موز منبع خوبی از مواد مغذی از جمله ویتامین C، ویتامین B6 و پتاسیم است. یک موز سبز یا نارس همچنین حاوی مقدار قابل توجهی نشاسته مقاوم است، موز نوعی کربوهیدرات هضم نشده که مانند فیبر عمل می کند. محتوای فیبر: 3.1 گرم در یک موز متوسط ​​یا 2.6 گرم در هر 100 گرم است.

7. هویج (2.8 گرم)

هویج یک سبزی ریشه ای است که خوشمزه، ترد و بسیار مقوی است. سرشار از ویتامین K، ویتامین B6، منیزیم و بتا کاروتن است، آنتی اکسیدانی که در بدن شما به ویتامین A تبدیل می شود. مقداری هویج خرد شده به سوپ پر از سبزیجات خود بریزید. محتوای فیبر: 3.6 گرم در 1 فنجان هویج خام یا 2.8 گرم در هر 100 گرم است.

8. چغندر (2.8 گرم)

چغندر، سبزی ریشه ای است که دارای مواد مغذی مهم مختلفی مانند فولات، آهن، مس، منگنز و پتاسیم است. چغندر همچنین غنی از نیترات های غیر آلی است. محتوای فیبر: 3.8 گرم در هر فنجان چغندر خام  یا 2.8 گرم در هر 100 گرم است.

9. کلم بروکلی (2.6 گرم)

کلم بروکلی نوعی از سبزیجات و یکی از مواد مغذی است. این ماده حاوی ویتامین C، ویتامین K، فولات، ویتامین های گروه B، پتاسیم، آهن و منگنز است و حاوی آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی قوی ضد سرطان است. کلم بروکلی همچنین در مقایسه با بیشتر سبزیجات دارای پروتئین نسبتاً بالایی است.  محتوای فیبر: 2.4 گرم در هر فنجان یا 2.6 گرم در هر 100 گرم است.

10. عدس (7.3 گرم)

عدس بسیار ارزان و از مقوی ترین مواد غذایی است. آنها از نظر پروتئین بسیار بالا هستند و دارای بسیاری از مواد مغذی مهم هستند. محتوای فیبر: 13.1 گرم در هر فنجان عدس پخته شده  یا 7.3 گرم در هر 100 گرم است.