به طور کلی لاغری در یک مدت زمان کوتاه فکر خوبی نبوده و ممکن است آسیب های جدی به بدن و سلامتی وارد کند اما برخی رژیم ها و حرکت های ورزشی در کاهش وزن سریع و سالم بسیار موثر هستند . گاهی یک مهمانی مهم در پیش دارید یا مراسم ازدواجتان نزدیک است و دوست دارید لباس به تنتان زیبا باشد و چربی های اضافه فرم بدنتان را داخل لباس تغییر ندهد ، عکس های خوبی از مهمانیتان داشته و خاطره خوبی برایتان باقی بماند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از چاقی رنج می برید، پیشنهاد می کنیم در ادامه مقاله آموزش کاهش وزن سریع (4 کیلو) در یک هفته را در داروکلیک مطالعه نمائید.

 

اگر در زمره افراد تنبل قرار دارید و دوست ندارید تا برخی مشقت های لاغری سریع و کاهش وزن را تحمل کنید، می توانید با مصرف داروهای لاغری خاص زیر نظر پزشک، به سرعت به وزن و سایز ایده آل خود برسید. شما می توانید داروهای لاغری اورجینال را در داروکلیک تهیه نمائید.

 

آموزش کاهش وزن سریع (4 کیلو) در یک هفته

آموزش کاهش وزن سریع (4 کیلو) در یک هفته

برای اینکه در یک مدت کوتاه بتوانید کاهش وزن محسوسی داشته باشید راهکارهای زیر موثر بوده و کمترین اسیب را به بدنتان وارد خواهد کرد البته حتما توجه داشته باشید در هر مرحله از کار که بودید اگر متوجه شدید که سلامتی تان تحت تاثیر قرار گرفته است کار را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید . برای لاغری در یک مدت زمان کوتاه هم میتوانید از یک رژیم موثر پیروی کنید و هم راهکارهای ورزشی را دنبال نمایید . ما در ابتدا یک رژیم غذایی موثر را به شما پیشنهاد می کنیم .

 

در مرحله اول هر گونه استرس را از خود دور کنید

استرس ریشه بسیاری بیماری های جسمی و روحی بوده و حتی می تواند باعث افزایش وزن و چاقی هم گردد . افرادی که مرتبا استرس دارند ممکن است برای کاهش استرس و سرگرم کردن خود اقدام به پرخوری کرده و بی توجه به میزان کالری که دریافت می کنند مواد غذایی مصرف کنند .

یا اینکه حتی دچار کم خوری مفرط شده که در این صورت هم در برخی افراد ممکن است باعث افزایش وزن شود چرا که بدن در شرایط خیلی سخت و گرسنگی های طولانی در برابر کالری سوزی و لاغری مقاوم میشود.بنابراین قبل از شروع برنامه سعی کنید همه افکار منفی را از خود دور کنید و دور موارد استرس زا را خط بکشید.
روز اول را با میوه ها دست بدهید

روز اول روز حساسی است یک شروع تازه و اولین و مهمترین قدم برای لاغر شدن سریع . باید تصمیم بگیرید و جلو بروید و وسوسه را از خود دور کنید . به خصوص اگر عادات غذایی غلط داشته اید روز اول بهتان سخت خواهد گذشت. در این روز باید فقط میوه بخورید هر میوه ای که دوست دارید خیار ، هندوانه ، سیب ، انار ، هلو ، هر میوه ای که در فصل شروع رژیم در دسترس دارید بخورید .

روز اول میوه بخوریم تا لاغر شویم

سعی کنید در خوردن میوه تنوع داشته باشید تا دلزده نشوید . صبح سیب بخورید با پرتقال و خیار ، میان وعده انار و نارنگی و گوجه فرنگی میل کنید به ظهر که رسیدید نصف راه را رفته اید البته گرسنگی هم بیشتر میشود موقع ظهر آناناس ، کاهو ، مصرف کنید و بعد از ظهر را با هندوانه یا شلیل سر کنید البته همانطور که اشاره شد فصلی که شما این رژیم را آغاز می کنید مهم است چرا که در فصل تابستان تنوع میوه زیاد بوده و احتمال دلزدگی کمتر میشود . تنها میوه ای که حق خوردن آن را ندارید موز است هر میوه ای خواستید بخورید به جز موز . موز را در این مدت باید کنار بگذارید .
روز دوم را به سبزیجات اختصاص دهید

روز دوم روز بهتری خواهد بود چرا که اجازه خواهید داشت انواع سبزی ها را به صورت آپز یا خام مصرف کنید . باید سلیقه به خرج دهید تا خوردن سبزیجات برایتان لذت بخش شود . بعضی سبزی ها را خام مصرف کنید برخی را هم می توانید آپز کنید. مثلا با کاهو و کلم و کدو و خیار به همراه ابلیمو یک سالاد جانانه درست کرده و در وعده ناهار میل کنید . صبحانه را میتوانید با سیب زمینی شروع کنید . بله درست دیدید در روز دوم شما می توانید سیب زمینی هم بخورید .

 

با سبزیجات لاغر شویم

من به شما پیشنهاد می کنم صبحانه را با یک سیب زمینی بزرگ آپز آغاز کرده و به همراه آبلیمو میل کنید و برای ناهار و شام و عصرانه را چند مدل سالاد درست کنید . مثلا برای ناهار سالاد سیب زمینی ، کلم ، کاهو ، هویج درست کرده و با آبلیمو برای خودتان سرو کنید . بعد از ظهر و شام هم خوردن حبوبات برایتان مجاز بوده و می توانید شب را با حبوبات پخته شده بدون رب و با سالاد و آبلیمو بگذرانید . حبوبات را به همراه مقدار خیلی کمی نمک بپزید و با سالاد و آبلیمو میل نمایید . در پختن و تهیه حبوبات و سالاد نباید از هیچ گونه روغن استفاده کنید حتی روغن زیتون و روغن سایر دانه ها هم مجاز نمی باشد.

روز سوم ترکیب سبزیجات و میوه ها است

در این روز می توانید از ترکیب میوه و سبزی ها سوپ درست کنید البته در روز سوم نمی توانید سیب زمینی و موز بخورید. باید سوپ و سالاد شما ترکیبی از سبزیجات و میوه ها به جز موز باشد . با سبزی هایی مثل اسفناج ، جعفری و گشنیز و هویج و نخود فرنگی و حبوبات می توانید یک سوپ عالی درست کرده و با میوه های فصل میل کنید . البته مصرف این حجم از میوه و سبزی ممکن است گوارش شما را دچار مشکل کرده و کمی اذیت شوید .

اگر تغییرات گوارشی خیلی شدید و حاد نبود بهتر است تا پایان رژیم تحمل کرده و کار را به اتمام برسانید ، اما اگر این تغییرات باعث ضعف و کاهش فشار شدید گردید باید روند رژیم را متوقف و به پزشک مراجعه نمایید .

روز چهارم روز موز است

شما در این روز می توانید هر چقدر که دوست دارید موز بخورید حتی میتوانید موز را به همراه شیر میل نماید . موز و شیر هر دو بسیار پر انرژی هستند و سلامت و شادابی شما را تا پایان روز حفظ می کنند . در روز چهارم خوردن هر چیزی به غیر از موز و شیر ممنوع است یعنی نمی توانید میوه و سبزیجات و حبوبات مصرف کنید و فقط باید شیر و موز بخورید . البته جای نگرانی نیست چون شما در روز چهارم دیگر به شرایط عادت کرده اید و تحمل کمی گرسنگی برایتان راحتتر شده است. قابل ذکر است که برای اینکه لاغر شویم باید مقداری سختی را نیز تحمل کنیم.

 

روز پنجم را می توانید جشن بگیرید

در این روز مجاز هستید یک پیمانه برنج بدون روغن بخورید . حالا واقعا متوجه می شوید خوردن برنج چقدر لذت بخش است. برای روز پنجم شما می توانید میوه هایی مثل سیب و پرتقال و انواع سبزی جات را مصرف کنید . پیشنهاد ما به شما برای این روز یک سوپ ساده برای صبحانه ، چند عدد میوه مجاز برای میان وعده ناهار و شام ، حبوبات پخته به همراه برنج برای ناهار و مجددا سوپ سبزیجات و حبوبات پخته برای شام است . البته در این روز می توانید چند عدد گوجه فرنگی هم مصرف کنید یا آن را در سوپتان ریخته و به جای رب استفاده کنید .

 

در روز پنجم برای اینکه لاغر شویم میتوانیم برنج هم بخوریم
روز ششم هم روز برنج است

روز ششم تقریبا شبیه روز پنجم است در این روز خوردن یک پیمانه برنج بدون روغن و انواع سوپها با سبزیجات و سالاد میوه مجاز می باشد . در این روز می توانید حبوبات را به همراه گوجه فرنگی پخته و با آبلیمو میل نمایید . برنامه ریزی اینکه چه چیزی را چه ساعتی و در چه وعده ای بخورید با خودتان است می توانید همه این مواد را در همه وعده ها بگنجانید به شرطی که از حد تعیین شده فراتر نرود .

روز ششم تقریبا پایان کار است و اگر دقیقا طبق برنامه پیش رفته باشید تغییر وزن محسوسی خواهید داشت و از اندام خود لذت خواهید برد و احتمالا در مهمانی همه را شگفت زده می کنید . رژیم غذایی ذکر شده در بالا برای این است که حداکثر ظرف مدت یک هفته ۴ یا ۵ کیلو وزن کم کنید و برای یک میهمانی عجله ای اماده شوید برای کاهش وزن در مدت های کوتاه روش های دیگری هم وجود دارد .

اگر یک مهمانی عجله ای پیش رو ندارید می توانید از روش های ساده تر برای کاهش وزن در مدت زمان کوتاهتر استفاده کنید مثلا در مدت یک ماه به کاهش وزن محسوس برسید به طور کلی برای کاهش وزن سریع باید کالری گیری در بدنتان را در حد مناسبی کاهش دهید البته توجه داشته باشید کاهش میزان کالری نباید از یک حدی فراتر رفته زیرا علاوه بر آسیب هایی که به سلامت وارد می کند روند معکوسی هم در کاهش وزن خواهید داشت .

روزانه مقدار کالری دریافتی را کاهش دهید

یک برنامه منظم برای کاهش کالری داشته باشید مثلا اگر در روز اول ۱۲۰۰ کالری مصرف کرده اید روز دوم رژیمتان آن را به ۱۰۰۰ برسانید این برنامه رژیم موثرتری خواهد بود چرا که روند کاهش کالری آرام بوده و ادامه راه آسانتر خواهد بود . برای انجام این مرحله باید کالری غذاهای مختلف را بدانید و برای هر وعده کالری مشخصی در نظر بگیرید .

مثلا بگویید روز اول برنامه ۵۰۰ کالری صبحانه ، ۳۰۰ کالری ناهار ، ۱۰۰ کالری عصرانه و ۲۰۰ کالری شام خواهم خورد که برای روز اول ۱۱۰۰ کالری میشود و باید نسبت به روز قبل مقداری کمتری باشد و همینطور برای روزهای بعدی کالری دریافتی کاهش یابد . سعی کنید بیشترین کالری را برای صبحانه و کمترین را برای شام در نظر بگیرید البته به هیچ وجه هیچ وعده ای را حذف نکنید و فقط در کالری آن تغییر ایجاد نمایید .

روزی یک ساعت بدوید

 

برای کالری سوزی ورزش یک رکن مهم است . ورزش کردن باعث میشود سرعت متابولیسم در بدن بالا رفته و فرایند کالری سوزی با شدت و سرعت بیشتری انجام شود . یک ساعت پیاده روی تند یا دویدن به صورت که ضربان قلب بالا رود تاثیر شگفت انگیزی در کاهش وزن خواهد داشت بنابراین در کنار رژیم هایی که برای کاهش وزن میگیرید ورزش کردن و به خصوص دویدن را فراموش نکنید .

 

با پیاده روی لاغر شویم

در برنامه رژیم از دمنوش ها استفاده کنید

برخی دمنوش ها مانند چای سبز و چای زرشک باعث چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز در بدن شده و کالری قابل توجهی هم ندارند بنابراین بهتر است در طول روز از این دمنوش ها در چند وعده استفاده کنید و به همراه آن از ورزش و دویدن غافل نگردید .

با جو دوسر و شیر سوپ درست کنید

جو دوسر و شیر کم چرب ترکیب بسیار خوبی برای لاغری هستند . با این دو ماده غذایی سوپ درست کنید و به همراه سبزیجات در وعده صبحانه یا شام میل نمایید . سوپ جو دوسر و سبزیجات کالری زیادی نداشته ضمن انکه شما را کاملا سیر می کند .

سوپ جو باعث می شود که لاغر شویم
در طول روز ۸ تا ۱۰ لیوان آب بخورید

 

آب علاوه بر اینکه باعث سلامت و شادابی پوست میشود برای سلامت بدن هم بسیار مفید است . سعی کنید آب را قبل از هر وعده غذایی بخورید . خوردن اب قبل از وعده های غذایی باعث میشود حجم معده شما اشغال شده و اشتها برای خوردن غذا کاهش یابد . برای همین شما کمتر غذا خواهید خورد و کالری کمتری دریافت می کنید .

با آب خوردن لاغر شویم !

در طول رژیم گوشت قرمز را کنار بگذارید

اگر میخواهید رژیم موثرتری داشته باشید و زودتر لاغر شوید یکی از کارهای مهم حذف گوشت قرمز از وعده های غذایی است. به جای گوشت قرمز از ماهی و میگو و مرغ استفاده کنید . چربی موجود در گوشت های قرمز جزو چربی ها مضر است در حالیکه چربی گوشت های سفید ضرر کمتری دارند . البته در پختن این گوشت ها نباید از هیچ روغنی استفاده شده و کاملا آپز گردند.

در بازه رژیم غذایی خوردن شیرینی را متوقف کنید

شیرینی ها اعم شیرینی تر یا خشک و قند و شربت هایی که با شکر درست میشوند و اب میوه های صنعتی همه حاوی مقادیر زیادی کالری هستند . خوردن یک واحد شیرینی تر می تواند معادل خوردن چند پیمانه برنج باشد . برای همین اگر می خواهید در یک مدت زمان کوتاه وزن بیشتری کم کنید شیرینی و شکر و قند نخورید .

بدون شیرینی لاغر شویم

همه روش هایی که در بالا برای تناسب اندام و کاهش وزن در مدت کوتاه اشاره شد نباید به سلامت شما اسیب بزند در هر مرحله اگر احساس کردید تغییراتی در سلامت و بنیه شما ایجاد شده است حتما باید با پزشک مشورت کنید و هرگز بدون مشورت متخصص از داروها و قرص های لاغری و حتی رژیم های سنگین استفاده نکنید چرا که ممکن است در یک رژیم کوتاه یک ماه به کبد و کلیه و سایر اندام های داخلی خود آسیب جدی وارد کنید .