التهاب می تواند خوب و بد باشد؛ از یک طرف، به بدن شما کمک می کند از خود در برابر عفونت و آسیب دفاع کنید. از طرف دیگر، التهاب مزمن می تواند منجر به افزایش وزن و بیماری شود. استرس، غذاهای التهابی و میزان فعالیت پایین می تواند این خطر را حتی بیشتر کند.

با این حال، مطالعات نشان می دهد که برخی از غذاها می توانند با التهاب مقابله کنند. در اینجا 5 ماده غذایی ضد التهاب آورده شده است.

1. توت

توت میوه های کوچکی است که مملو از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است. اگرچه ده ها نوع وجود دارد، اما برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

  • توت فرنگی
  • بلوبری
  • تمشک

توت حاوی آنتی اکسیدان هایی به نام آنتوسیانین است. این ترکیبات دارای اثرات ضد التهابی هستند که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهند. بدن شما سلول های کشنده طبیعی (سلولهای NK) تولید می کند که به عملکرد سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند. در یک مطالعه بر روی مردان، کسانی که هر روز زغال اخته مصرف می کردند، سلولهای NK را به میزان قابل توجهی بیشتر از کسانی که این ماده را مصرف نمی کردند، تولید می کردند.

به طور کلی، توت آنتی اکسیدان هایی ارائه می کند که به آنتوسیانین معروف هستند. این ترکیبات ممکن است التهاب را کاهش دهند، ایمنی بدن را تقویت کنند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند.

2. ماهی های چرب

ماهی های چرب منبع خوبی از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره طولانی EPA و DHA هستند. اگرچه در انواع ماهی ها مقداری اسیدهای چرب امگا 3 وجود دارد، اما این ماهی های چرب از بهترین منابع هستند:

  • ماهی سالمون
  • ساردین
  • شاه ماهی
  • ماهی خال مخالی

EPA و DHA التهابی را که می تواند منجر به سندرم متابولیک، بیماری قلبی، دیابت و بیماری های کلیوی شود کاهش می دهد. بدن شما این اسیدهای چرب را به ترکیباتی به نام رزولین و پروتئین تبدیل می کند که دارای اثرات ضد التهابی هستند. ماهی های چرب دارای مقادیر زیادی از اسیدهای چرب امگا 3 EPA و DHA هستند که دارای اثرات ضد التهابی هستند.

3. کلم بروکلی

کلم بروکلی بسیار مقوی است، تحقیقات نشان داده است که خوردن مقدار زیادی سبزیجات با کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان همراه است. این ممکن است مربوط به اثرات ضد التهابی آنتی اکسیدان های موجود در آنها باشد. کلم بروکلی سرشار از سولفورافان است، یک آنتی اکسیدان است که با کاهش سطح سیتوکین ها و NF-kB ، که التهاب را تحریک می کند، با التهاب مبارزه می کند.

4. آووکادو

آووکادو مملو از پتاسیم، منیزیم، فیبر و چربی های غیر اشباع سالم برای قلب هستند. آنها همچنین حاوی کاروتنوئیدها و توکوفرول ها هستند که با کاهش خطر ابتلا به سرطان در ارتباط هستند. علاوه بر این، یک ترکیب موجود در آووکادو ممکن است التهاب سلول های جوان پوست را کاهش دهد. آووکادو ترکیبات مفید مختلفی ارائه می دهد که از التهاب محافظت می کند و ممکن است خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

5. چای سبز

احتمالاً شنیده اید که چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی هایی است که می توانید بنوشید. خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان، آلزایمر، چاقی و سایر بیماری ها را کاهش می دهد. بسیاری از فواید آن به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن است، خصوصاً ماده ای به نام اپی گالوکاتکین-3-گالات (EGCG). EGCG با کاهش تولید سیتوکین پیش التهاب و آسیب رساندن به اسیدهای چرب سلولهای شما، التهاب را مهار می کند. محتوای بالای EGCG در چای سبز باعث کاهش التهاب می شود و از سلول های شما در برابر آسیب هایی که می تواند منجر به بیماری شود محافظت می کند.