سوالی که برای اغلب افراد پیش می آید؛ چرا باید از مرطوب کننده استفاده کنند؟ مرطوب کننده به عنوان یک مانع محافظتی برای پوست شما عمل می کند و آن را مرطوب و سالم نگه می دارد. اکثر متخصصان استفاده از آن را به صورت روزانه توصیه می کنند، علاوه بر حفظ رژیم غذایی مناسب و کنترل استرس، کارشناسان توصیه می کنند برای مراقبت از پوست، “مرطوب کننده ای متناسب با نوع پوست خود را استفاده کنید که باعث می شود پوست شما ظاهر نرم و لطیف داشته باشد”.

ما در این مطلب به شما کمک می کنیم که چگونه یک مرطوب کننده صورت مناسب را انتخاب کنید؟

انتخاب یک مرطوب کننده صورت مناسب

 

نوع پوست شما چیست؟

یک روش مناسب مراقبت از پوست شامل مرطوب کننده و ضد آفتاب روزانه برای مبارزه با رادیکال های آزاد و دفع اشعه ماورابنفش (UV) از خورشید است. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند پس از استحمام پوست خود را مرطوب کنید تا پوست مرطوب شما رطوبت را حفظ کند. بر اساس دلایل مختلف، از جمله ژن ها و عوامل (قابل کنترل تر) مانند رژیم غذایی، نوع پوست شما در یکی از پنج دسته قرار می گیرد. رایج ترین نوع پوست در زنان ترکیبی است. مهم است که نوع پوست خود را بدانید تا مطمئن شوید که چیزهای مناسبی را روی صورت خود استفاده می کنید.

نوع پوست خود را تعیین کنید

  1. پوست خشک (از مرطوب کننده سنگین تر و پایه روغن بهره مند خواهد شد)
  2. پوست روغنی (از مرطوب کننده های سبک و پایه آب بهره مند خواهد شد)
  3. پوست بالغ (از مرطوب کننده های پایه روغن برای حفظ رطوبت بهره مند می شود)
  4. پوست حساس (از مواد تسکین دهنده مانند آلوئه ورا بهره مند می شود)
  5. پوست نرمال / ترکیبی (از مرطوب کننده سبک و پایه آب بهره مند می شود)

اگر از نوع پوست خود مطمئن نیستید، می توانید یک آزمایش ساده انجام دهید. تمام آنچه لازم است، چند بخش کاغذ دستمال کاغذی و چند دقیقه از وقت شماست. پس از فشار دادن کاغذ به نواحی مختلف صورت، می توانید نوع پوست خود را بر اساس میزان روغن دریافتی کاغذ تعیین کنید.