پوستی زیبا و درخشان از نحوه غذا خوردن ما شروع می شود، یکسری مواد غذایی هستند که بیشتر می توانند به پوست کمک کنند. وقتی رژیم غذایی خود را با غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها، چربی های سالم، آب و مواد مغذی ضروری پر می کنیم، بدن از طریق بزرگترین اندام خود یعنی پوست، قدردانی خود را نشان می دهد.

در اینجا 5 مورد از بهترین غذاهای ضد پیری برای تغذیه بدن شما آورده شده است.

5 ماده غذایی ضد پیری

1. شاهی

فواید گیاه شاهی بسیار زیاد است؛ این برگ سبز، رطوبت رسانی به مواد مغذی را به خوبی انجام می دهد:

  • کلسیم
  • پتاسیم
  • منگنز
  • فسفر
  • ویتامین های A ، C ، K ، B-1 و B-2

شاهی به عنوان یک ضد عفونی کننده داخلی پوست عمل می کند و گردش خون و انتقال مواد معدنی را افزایش می دهد و در نتیجه اکسیژن رسانی پوست افزایش می یابد. مملو از ویتامین های A و C و همچنین آنتی اکسیدان های موجود در گیاه شاهی ممکن است رادیکال های آزاد مضر را خنثی کرده و به شما در از بین بردن خطوط و چروک های ریز کمک کند.

2. فلفل دلمه ای قرمز

فلفل دلمه ای قرمز مملو از آنتی اکسیدان هایی است که وقتی صحبت از ضد پیری می شود، عالی عمل می کند. فلفل دلمه ای قرمز علاوه بر محتوای بالای ویتامین C که برای تولید کلاژن مفید است حاوی آنتی اکسیدان های قوی به نام کاروتنوئیدها است. کاروتنوئیدها رنگدانه های گیاهی هستند که مسئول رنگ های قرمز روشن، زرد و نارنجی هستند که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات مشاهده می کنید. آنها دارای خواص ضد التهابی متنوعی هستند. ممکن است به محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از آفتاب کمک کنند.

3. بلوبری

بلوبری سرشار از ویتامین های A و C و همچنین یک آنتی اکسیدان ضد پیری به نام آنتوسیانین است. این منبع معتبر آنتی اکسیدانی ممکن است با تعدیل پاسخ التهابی و جلوگیری از اتلاف کلاژن، از پوست در برابر آفتاب، استرس و آلودگی محافظت کند. سعی کنید این میوه خوشمزه و کم شکر را درون یک اسموتی یا ظرف میوه صبحگاهی بگذارید.

4. کلم بروکلی

کلم بروکلی یک نیروگاه ضد التهاب و ضد پیری است که دارای موارد زیر است:

  • ویتامین C و K
  • انواع آنتی اکسیدان ها
  • فیبر
  • فولات لوتئین
  • کلسیم

بدن شما برای تولید کلاژن، پروتئین اصلی پوست که به آن قدرت و قابلیت ارتجاعی می دهد، به ویتامین C نیاز دارد. کلم بروکلی در واقع کمک می کند تا مزایای سلامتی بیشتری برای بدن شما فراهم شود.

5. اسفناج

اسفناج فوق العاده آبرسانی دارد و حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به اکسیژن رسانی در بدن کمک می کند. همچنین غنی از:

ویتامین های A ، C ، E و K

منیزیم

آهن

لوتئین

اسفناج ویتامین C زیادی دارد و همچنین برگ های متنوع و سبز آن، تولید کلاژن را افزایش می دهد تا پوست را محکم و صاف نگه دارد. ویتامین A موجود در آن ممکن است باعث تقویت موهای براق و درخشان شود، در حالی که ویتامین K به عنوان منبع مطمئن برای کاهش التهاب در سلول ها نشان داده شده است.